Mobil Tv Nasıl İzlenir? -Turkcell -Avea -Vodafone


Mobil TV nasıl izlenir?

Her üç operatör de abonelerine Mobil televizyon hizmeti veriyor. Mobil televizyon servisinden en iyi şekilde yararlanabilmek için telefonunuzun bu özelliği desteklemesi gerekiyor. Cep telefonunuza kuracağınız uygulama ile televizyon izlemeye başlayabilirsiniz.

Avea Aboneleri:

Avea Mobil Vizyon

Avea Mobil Vizyon servisinden yararlanabilmek için 3G uyumlu bir cep telefonuna sahip olmanız ve telefonunuzun bu servisi desteklemesi gerekir. Servise üye olarak tüm televizyon kanallarını izleyebilir ve borsada işlem gören hisse senetlerini takip edebilirsiniz. Ayrıca trafik kameralarını da Mobil Vizyon üzerinden izleyebilirsiniz.

Mobil Vizyon Günlük paketi: 5 TL / 35 kontör
Avea Mobil Vizyon paketi ile 3G hızında günde 8 saate kadar, GPRS/EDGE hızı ile 24 saate kadar televizyon izleyebilirsiniz. Paketiniz gün sonunda biter ve otomatik olarak yenilenmez. GUNLUK yazıp 9688’e göndererek Günlük MobilVizyon Paketi satın alabilirsiniz.

Avea Mobil Vizyon nasıl kullanılır?

MobilVizyon uyumlu telefonunuzla AveaWAP (wap.avea.com.tr) sayfasında “Televizyon” bölümünden “MobilVizyon” servisine girmeniz ya da telefonunuzun tarayıcı bölümüne mobilvizyon.avea.com.tr adresini girmeniz yeterlidir.

Günlük paketi almadan izleyebilir miyim?

Evet, günlük paket almadan direkt olarak Mobil Vizyon izleyebilirsiniz. MobilVizyon servisi faturalı hatlar için tüm vergiler dahil 0,00146 TL/KB, faturasız hatlar için 0,0017 TL/KB ile ücretlendirilir.

Hangi kanalları izleyebilirim?

CNN Turk, NTV, TV8, Kanal D, ATV, NR1, Kral TV, TGRT Haber, FB TV, Star TV, TAY TV, TRT 1, TRT2 ve TRT 3.

Turkcell Aboneleri:

Turkcell MobilTV ile artık her an her yerde televizyon seyretmek artık mümkün! Fanatiği olduğunuz takımınızın maçlarını veya en beğendiğiniz dizileri cebinizden de izleyebilir, kaçırdığınız programları takip edebilirsiniz.

Servisi 2222’ye MOBİLTV yazıp göndererek kullanabilirsiniz. MOBİLTV yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderdiğinizde telefon modelinize göre Turkcell MobilTV uygulaması veya wap portalı linki telefonunuza otomatik olarak gönderilir. Uygulamayı telefonunuza kurarak veya Turkcell MobilTV wap portalına bağlanarak dilediğiniz paketi satın alıp cepten televizyon izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Turkcell MobilTV Standart Paketini aylık veya günlük satın alarak aşağıdaki kanalların canlı yayını izleyebilirsiniz.

CNBC-E, FOX, KANAL 7, KANAL 24, KRAL TV, NTV, NTV SPOR, POWERTÜRK, SAMANYOLU TV, SHOW TV, SKYTÜRK, TJK TV, YUMURCAK TV

LigTV kanalını da ayrıca LigTV paketi içerisinde çok yakında sizlere sunuyor olacağız!

Video ekranından ise haber, finans, dizi, film gibi dilediğiniz kategoride çok sayıda videoyu streaming teknolojisi ile izleyebilirsiniz.

Ücretlendirme:

Turkcell MobilTV Standart Paketi 2009 yılı sonuna kadar %50 indirimli olup, 2009 kampanyalı fiyatları aşağıda verilmiştir.

Aylık Standart paket KDV ve ÖİV dahil 4,95 TL / 35 kontör ücretindedir.

Günlük Standart paket KDV ve ÖİV dahil 1 TL / 7 kontör ücretindedir.

Turkcell MobilTV servisi altında yer alan video içerikleri KDV ve ÖİV dahil 4 TL / 32 kontör ücretindedir.

Turkcell MobilTV wap portalı ve telefon uygulaması içindeki dolaşımlarda ve servis kullanımında bağlantı ücreti alınmamaktadır.

Aylık paketlerde 20 saat, günlük paketlerde 4 saat kullanım limiti bulunmaktadır. Limit aşımı KDV ve ÖİV dahil dakika başı 0,13 TL/1 kontör ücretlendirilir.

Turkcell için Sık Sorulan Sorular:

Bu servisi kimler kullanabilir?

Turkcell MobilTV servisini telefonu Turkcell MobilTV uyumlu olan tüm 3G aboneleri kullanabilir.

Servis nasıl kullanılır?

Servisi 2222’ye MOBİLTV yazıp göndererek kullanabilirsiniz. MOBİLTV yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderdiğinizde telefon modelinize göre Turkcell MobilTV uygulaması veya wap portalı linki telefonunuza otomatik olarak gönderilir. Turkcell MobilTV uygulamasında “Paket İşlemleri>TV Paketleri” ekranından, Turkcell MobilTV wap portalinde “TV>Paket İşlemleri” ekranından istediğiniz paketi satın alıp, TV ekranından paketiniz içerisindeki kanalları izleyebilirsiniz.
Servis ayarları nasıl yapılır?

AYAR MOBİLTV veya AYAR TV yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderebilir ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ayarlarınızı alabilirsiniz.
Turkcell MobilTV Uygulaması nasıl kullanılır?

Turkcell MobilTV uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra uygulamaya telefonunuzda Menu > Uygulamalar > Turkcell MobilTV altından erişebilirsiniz. Turkcell MobilTV ikonuna tıkladıktan sonra uygulamaya ilk girişte gelen ekranda bağlantı noktası olarak “Mobiltv” seçiniz.

Son İzlediklerim ekranından son izlenilen televizyon kanalı ve video içeriklerine erişebilirsiniz.

Paket İşlemleri>TV paketleri ekranından istediğiniz paketi satın alabilir, Paket İşlemleri>Paketlerim altından paketinizi iptal edebilirsiniz.

TV ekranında:

* Satın aldığınız paket içerisindeki kanalları izleyebilir,
* TV ekranındayken kanalın üzerine gelip “İzle” ile yayını başlatabilir,
* TV ekranındayken numara tuşlarından istediğinize uzun süreli basarak kanal için numara atayabilir,
* Yayını izlerken sağ/sol, yukarı/aşağı tuşları ile ses açıp kapatabilir, kanal değiştirebilir.
* TV ekranındayken izlemek istenilen kanalın üzerine gelip joystick ile sağa tıklayarak kanalın 1 günlük yayın akışı ile ilgili bilgi alabilir, “Seçenek”ten istenilen programa “Hatırlatma” ekleyebilirsiniz.

Video ekranından istediğiniz kategorideki videoyu satın alınarak 24 saat süresince ücretsiz izleyebilirsiniz.
Turkcell MobilTV Wap portalı nasıl kullanılır?

Turkcell MobilTV wap portalına wap.turkcell-im.com.tr üzerinden erişebileceğiniz gibihttp://wap.mobiltv.turkcell.com.tr adresinden de bağlanabilirsiniz.

TV>Paket İşlemleri sayfasından istediğiniz paketi satın alabilir veya iptal edebilirsiniz.

TV ekranındayken izlemek istediğiniz kanalın yanındaki i ikonuna tıklayarak kanalın 1 haftalık yayın akışını öğrenebilirsiniz.

Video ekranında istediğiniz kategorideki videoyu satın alarak 24 saat süresince ücretsiz izleyebilirsiniz.

Satın aldığınız videolara Video>Videoların için tıkla linkine tıklayarak erişilebilirsiniz.
Turkcell MobilTV Paketleri nasıl iptal edilir?

Turkcell MobilTV uygulamasında Paket İşlemleri>Paketlerim ekranından ya da Turkcell MobilTV wap portalinde Paket İşlemleri sayfasından, Turkcell Müşteri Hizmetleri, Turkcell Ekstra ve Abone Merkezleri veya Online İşlem Merkezi üzerinden paketinizi iptal edebilirsiniz.
Kalan kullanım hakkı nasıl öğrenilebilir?

KALAN yazıp 2222’ye göndererek veya Turkcell Müşteri Hizmetleri arayarak kaç saat paket kullanım hakkınız kaldığını öğrenilebilirsiniz.
Yurtdışında, Kıbrıs’ta kullanılabilir mi?

Servis yurt dışında kullanıma açık değildir.

Vodafone Aboneleri:

Vodafone Mobil TV

Vodafone Mobil TV servisi ile 3G kapsama alanı içerisindeki her yerde cep telefonunuzdan televizyon izleyebilirsiniz. Vodafone Mobil TV servisine ilk kez abone olduğunuz takdirde, Mobil TV paket abonelikleri ilk 1 ay ücretsiz. Bununla birlikte, Mobil TV servisindeki diğer kanalları da 1 ay boyunca ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

* Standart Paket: 5 TL / 40 kontör
Ulusal kanalların yanı sıra haber ve çocuk kanallarını da izleyebilirsiniz. Abonelik için MTV AC yazıp 3636’ya ücretsiz bir SMS göndermelisiniz.

* Spor ve Eğlence Paketi: 5 TL / 40 kontör
Spor haberleri almak, at yarışı ve basketbol maçlarını seyretmek Spor ve Eğlence paketini seçebilirsiniz. Bunun için MTV SPOREGLENCE AC yazıp 3636’ya ücretsiz bir SMS göndermelisiniz.

* Süper Paket: 7.5 TL / 60 kontör
Mobil TV Süper Paket ile Standart ve Spor ve Eğlence Paketini 10 TL yerine 7.5 TL’ye abone olabilir, Mobil TV’deki tüm kanalları izleyebilirsiniz. Abonelik için MTV SUPER AC yazıp 3636’ya ücretsiz bir SMS göndermelisiniz.

Paket detayları:

* Mobil TV abonelikleri aylık sabit ücret karşılığında olmakla beraber, bu sabit ücretler dışında hiçbir ekstra ücret talep edilmemektedir.
* Mobil TV servisine abone olduğunuz takdirde, Mobil TV servisi için kullanılan datadan ücretlendirilmezsiniz.
* Aboneliğinizi iptal etmediğiniz sürece, paketleriniz otomatik olarak yenilenir.

MobilTV’yi nasıl kullanacağım?
Vodafone MobilTV’yi iki yoldan kullanabilirsiniz. Vodafone live! üzerinden Mobil TV servisini kullanabilir ve üye olduğunuz paketin içeriğine göre, istediğiniz kanalları izleyebilirsiniz. Bununla beraber, telefonunuz desteklediği takdirde Mobil TV özel uygulamasını indirerek, telefonunuzdan tek bir tıkla Vodafone Mobil TV’yi çok daha güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Vodafone Mobil TV özel uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için MTV UYGULAMA yazıp 3636’ya ücretsiz bir SMS atabilirsiniz.

Servisle ilgili diğer mesajlar:

* Telefonunuzun Mobil TV’yi destekleyip desteklemediğini görmek için:
MTV DESTEK yazıp 3636’ya gönderiniz.
* Paket üyeliklerinizi görmek için
MTV SORGU yazıp 3636’ya gönderiniz.
* Aboneliğinizi yaptıktan sonra başka bir Mobil TV paketi eklemek için
MTV PAKETADI EKLE yazıp 3636’ya gönderiniz.
* Belirli bir paketi kapamak için
MTV PAKETADI KAPAT yazıp 3636’ya gönderiniz.

Mobil TV uygulamasını kullanmanın avantajları

* Kanallarda o anda yayında olan ve ileriki saatlerde yayınlanacak olan tüm programları izleyebilirsiniz.
* Elektronik Yayın Akışında gezerken, beğendiğiniz programları işaretleyebilir ve bir hatırlatma kurabilirsiniz.
* Tek bir tuşla izlediğiniz kanalı tam ekran yapabilirsiniz.

Destekleyen telefonlar:

MobilTV uyumlu telefon listesi:

ASUS
P552 w,P565

HP
Data Messenger

HTC
Touch Cruise(P3650), Touch 3G, Touch Diamond, Tytn II

LG
KT520, KF900(PRADA 2), KU990

NOKIA
5320, 6151, 6233, 6280, 6288, 6290, 6555, 6680, 7390, 7900, 3120C, 5130 XpressMusic, 5610 XpressMusic, 5800 XpressMusic, 6210 Navigator, 6220 classic, 6500c, 6600 fold, 6600slide, 6700classic, E51, E60, E61, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E75, E90, N70, N71, N73, N76, N78, N79, N80, N81, N81 8GB, N82, N85, N90, N91, N91 8GB, N93, N93i, N95, N95 (8GB), N96, N97

SAMSUNG
F400, G400, G810, GT-BT7320 Omnio Pro, GT-İ8910 Omnia HD, GT-S5603, i550W, i8510, i900, L811, M7603, M8800, S7330, S7350, S8300, SGH-F480, SGH-i200, SGH-i450, SGH-i560, U800, U900

SONYERICSSON
C702, C902, C903, G502, K610i, K660i, K850i, T700, T707, W595, W760i, W850i, W880i, W890i, W900i, W902, W910i, W950i, W960i, W995

ZTE
Bluebelt

Turkcell MobilTV uygulamasını destekleyen telefon listesi:

* Nokia 6120c (V6.01)
* Nokia 6220c (V 04.13)
* Nokia N73 (V 04.07)
* Nokia N79 (V10.045)
* Nokia N95 (V 12.00)
* N95 8GB (V 31.00)
* Nokia N96 (V11.018)
* Nokia E63 (V 100.21.110)
* Nokia E65 (V2.0633.65.01)
* Nokia E71 (V3.0633.09.04)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: