Kollarda Çıkan Yağ Bezeleri

Yağ bezesi biliniği vucüdün her bölümünde oluşum gösterebilirler.Bunların başında kol ve dirseklerde oluşan yağ bezeleri.

Kolda çıkan yağ bezesi çeşitlilik gösterir fakat genel itibariyle bu bezelere lezyona nodül denir.Yağ bezesi gibi bunlarında bir çoğu zararsız olur.

Kolda veya dirsekte oluşan yağ bezelerini mutlaka kontrol edilmeli bir büyüme olursa yada ağrılı bir hal alırsa ortapedi uzmanına gösterilmesinde yarar var.Kesinlikle sıkılmamalı ve ev ortamında çıkarılmaya çalışılmamalıdır.

Yağ bezelerinin oluşumu

Lipom (yağ bezesi) genellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerindenyoğun doku ile oluşmuş olan kitlelerdir. Genellikle muayene ile mobil ve hassas olmayan kitlelerdir.

Lipomlar her yaşda ortaya çıkabilirler ancak genellikle 20-40 yaşları arasında sık görülür.

Yüzde oluşan yağ bezeleri

Yüzdeki yağ bezelerinin büyüyüp küçülmesi tamamen dış etkenlere bağlıdır. Yani yüzdeki yağ bezeleri sürekli olarak elleriniz tarafından kurcalanırsa yoğun bir şişlik ve ağrı gözlenebilir. Yüzde görmüş olduğunuz bu yağ bezelerinin kist olma ihtimali de olabileceği için de yağ bezi ve benzeri hiçbir belirtiye dokunmamalısınız.

Yüzdeki yağ bezeleri doğal yöntemlerle geçmesi imkansız denilebilecek kadar azdır. Yüzdeki yağ bezeleri en iyi çözümü bir doktora giderek, kendisinin vermiş olduğu antibiyotik hap ve antibiyotik krem ile kolayca kurtulabilirsiniz. İlaç tedavisiyle yüzdeki yağ bezleri yaklaşık olarak 1 ile 2 hafta arasında tamamen kaybolacaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: