SSK Ne zaman Emekli Olurum Olabilirim Sorgulama

Yaklaşık 80 milyona yakın nüfusuyla ülkemizde büyük bir iş ve istihdam potansiyeli bulunmaktadır. Herhangi bir işte çalışarak ailesini geçindirmek için çabalayan ve bu çabaları neticesinde belirli bir ere kadar gelmek mümkündür. Daha sonrası ise emekliliktir. İnsanların bu noktada sorduğu soru: ne zaman emekli olurabilirim oluyor. Yaptığı iş ne olursa olsun tüm işçilerin işverenler tarafından sigortalanması gerekir. Gerekli şartları sağladıktan sonra emekli olabilmek için mutlaka SGK tarafından sigortalı olunmak zorundadır. Kişinin emekli olabilmesi ve yaşlandığında bir miktar gelirinin olabilmesi için sigortalı olarak çalışmış olması ve gerekli olan diğer koşulları sağlamış olması gerekir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren SGK, SSK Sorgulama, bağkur ve emekli sandığı kurumlarının birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu kurum işçi ve işveren arasındaki gerekli olan tüm yasal düzenlemeleri yapmakladır. Son yıllarda vermiş olduğu kaliteli hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren kurum kendi sitesinde ne zaman emekli olurum gibi pek çok soruya da yanıt vererek vatandaşları bilinçlendirmektedir. Emeklilik sorgulama sistemi ile emeklilik yaşı gelmiş ve gerekli olan diğer koşulları sağlayan kişilerin ne zaman emekli olurum sorularına ortalama bir değerle cevap verebilmektedir. emeklilik yaşı hesaplama için sitede yer alan formdaki gerekli alanları doğru bir şekilde doldurmak gerekmektedir.

Bilindiği üzere çalışma hayatında belirli bir süre geçtikten sonra gözler ne zaman emekli olabilirim diye emeklilik tarihine döndürülmektedir. Emeklilik sorgulama sistemi ile artık bu sorunun cevabı kolayca bulunabilmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: