İş Bankası 2B Kredisi 2016

İş Bankası 2B Kredisi 6292 sayılı kanun ile düzenlenen ve arazide hak sahibi olanlar için oldukça ihtiyaçlara hitap eden bir kredi türüdür. İş bankasının dışında bir çok banka 2B kredisi veriyor ama bugün asıl konumuz İş bankası 2b kredisi olacak.

Bu kredi türünde hesaplamalar tamamen kanun çerçevesinde oluşturulmuştur. Yani kredi için gerekli unsurlar tamamen sizin hak sahibi olduğunuz üzerine kuruludur. Herkes bu hizmetten faydalanamaz. En büyük özelliği ise kredi vadesinin yüksek zamana yayılmış olmasıdır. Yani söz konusu krediden faydalanmak isterseniz 120 ay gibi uzun süreli vadeye yayabilirsiniz. Bu sayede zorlanmadan ufak ödemeler ile kredinizi ödeyebilirsiniz. Dilerseniz de peşin ödeme olanağı mecvuttur. Hem peşin ödeme durumunuz olursa %60’a kadar indirimde olabiliyor. Başvuru yapabilmeniz için detaylı olarak istenen belgeleri altta sıralayacağım fakat krediyi kullanmak için taşınmazın ipoteği gereklidir.

Ayrıca 2B kredisi başvurusu için araziye parayı yatırdığınızı belgelemeniz gerekiyor. Yani yatırdığınız ücretin bir belgesi dekontu ile hak sahipliğini resmi olarak beyan eden bir evrak yanında gerekli diğer başvuru belgeleri İş bankası şubesine sunmanız gerekiyor.

Gerekli olan diğer belgeler ise;
Başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Kimliğiniz veya ehliyet belgenizin aslı ile beraber fotokopisi. Gelir beyanınız. Yani ne kadar geliriniz olduğunu belgelemeniz gerekiyor. Başvuru için yatırmanız gereken ücreti yatırıp dekontunu sunmanız isteniyor. Arazi için hak sahibi olduğunuzu ve ödemeniz gereken miktarı resmi olarak sunmanız gerekiyor. Bunun için ayrıntıyı aslında şubelerden de alabilirsiniz. Bu belgeler gerekli asil evraklar olup bunun dışında banka sizden başka belgelerde isteyebilir. Biz bu bilgileri İş bankası resmi sitesi üzerinden sağladık. Yani şubeler ile görüşmeniz tavsiye edilir.

Ayrıca üste size sunduğumuz bilgiler çerçevesinde diğer bankaların da bu tür krediler sağladığını unutmayın. Yani tek banka ile değil bir çok banka ile görüşüp ondan sonra karar vermek en doğrusu olacaktır. Fazlası ile tercih edilen bankalardan olduğu için biz size iş bankası hakkında bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan ve bilgi almak istediğiniz her konuda bize aşağıda ki yorum alanından yazarak sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Bilgimizin yettiğince size yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: