Facebook Çok Şarj Tüketiyor Çözümü

Akıllı telefonlar hayatımızı inanılmaz derece kolaylaştırsa da şarj sorunu her zaman sinirlerimizi bozmuştur. Bu duruma ne kadar önlem aldıysak da pekte başarılı olmuş sayılmayız. İşte hepimizin atladığı veya bilmediği küçük detay. 

Akıllı  telefonlarımızın şarjının daha uzun gitmesi için tabiri caizse kırk takla atıyoruz. Işığını kısıyoruz, belirli uygulamalar indiriyoruz, mobil veriyi lazım oldukça açıyoruz, arka planda çalışan uygulamaları temizliyoruz derken bu durum tam bir eziyet halini alıyor. Bu kadar ayrıntıyı yaparken de aslında küçük bir detayı kaçırıyoruz. Uygulamalar arasında en fazla şarj tüketen uygulama Facebook uygulamasıdır. Facebook uygulamasına hiçbir zaman kısıtlama getirmiyoruz ve en çok toleransı bu uygulamaya gösteriyoruz. İşte bu tolerans diğer yaptığımız tüm önlemleri anlamsız hale getiriyor.

 

Sizlere tavsiyem özellikle iphone kullanıcıları yapsınlar, facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırın daha sonra facebook’a safari tarayıcısından bağlanın ve facebook’u tarayıcıdan açarak kullanın. Şarjınızın diğer günlere oranla ne kadar fark ettiğine gözlerinizle şahit olun.

Eğer ki Apple kullanıcısı iseniz, App Store’dan Facebook uygulamasını indirmeden, cihazlardakiSafari uygulamasından siteyi açarsanız, bu sizeyüzde 15’e kadar şarj tasarrufu sağlayacaktır.

Toplamda 500 MB’a yakın yer kaplayan Facebook uygulaması, Safari’den girilen Facebook uygulaması ile karşılaştırıldığında hem daha fazla yer kaplıyor; hem de cihaz şarjını daha fazlatüketiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: